Prasa / Internet

Artykuły prasowe, wywiady, posty internetowe i inne...

Leczenie urazów? Poprawa kondycji? Legalny doping w sporcie?

02.10.2019
Legalny doping w sporcie?

Terapia w komorze Hiperbarycznej, to uznana na całym świecie i poparta licznymi badaniami, całkowicie bezpieczna metoda lecznicza.

Tlenoterapia hiperbaryczna jest to nieinwazyjna metoda leczenia różnych chorób, stanów i urazów polegająca na oddychaniu czystym tlenem w warunkach podwyższonego ciśnienia wytworzonego w komorze hiperbarycznej

Sesje Tlenoterapii Hiperbarycznej mają bardzo wielokierunkowe zastosowanie, nie tylko korzystnie działają leczniczo na wiele schorzeń, ale również regenerują organizm.

W ostatnich latach dbałość o wygląd oraz kondycję fizyczną nabrał nowego znaczenia. Zarówno zawodowi sportowcy jak i amatorzy dbający jedynie o formę, chcąc osiągnąć jak najlepsze efekty pracują coraz ciężej i mocniej w wyniku czego borykają się często z kontuzjami. Aby pomóc takim osobom które potrzebują szybkiej regeneracji a standardowa rehabilitacja wymaga wielu godzin pracy do osiągnięcia wymarzonych efektów, naukowcy opracowali skuteczniejszą metodę leczenia. Dzięki zastosowaniu tlenoterapii hiperbarycznej dużo szybciej odzyskuje się utraconą sprawność fizyczną oraz przyśpiesza znacznie wyzdrowienie.

OPINIA 1
– trener Personalny, instruktor sportów siłowych i strażak PSP

OPINIA 1

– trener Personalny, instruktor sportów siłowych i strażak PSP

"Do gabinetu trafiłem za namową mojego przyjaciela, również strażaka, któremu komora hiperbaryczna pomogła w krótkim czasie pozbyć się przewlekłego zapalenia zatok i bólu kręgosłupa po poważnej kontuzji. I tak na „własnej skórze” postanowiłem przetestować zabiegi w Komorze Hiperbarycznej, dzięki której poczułem MOC TLENU. Zdecydowanie szybciej odzyskiwałem energię po wyczerpujących akcjach, mogąc prowadzić kolejnego dnia treningi na siłowni oraz samemu ciężko trenować. Kondycja psychofizyczna oraz wydolność organizmu zdecydowanie wzrosła. Poprawiła się moja koncentracja i zdolność podejmowania szybkich decyzji. Faktem tym podzieliłem się z moimi podopiecznymi, których celem jest ZDROWIE oraz codzienna sprawność. Dzięki tlenoterapii, u moich podopiecznych zauważyłem: lepszą koncentrację na treningu, zwiększenie siły oraz wytrzymałości, opóźnianie procesów zmęczenia w trakcie wysiłku, lepsze efekty w kształtowaniu zdrowej i sprawnej sylwetki oraz lepszą regenerację po wysiłku. Moim zdaniem dobrze dobrany trening, odpowiednie racjonalne odżywianie i zabiegi w Komorze Hiperbarycznej mogą przyspieszyć osiągnięcie pożądanego ZDROWEGO i SPRAWNEGO CIAŁA, a efekty mogą utrzymywać się dłużej."

 • WAŻNE: w gabinecie w Jeleniej Górze zabiegi przeprowadzane są w komorach miękkich, jedno i dwuosobowych, jednych z najbardziej zaawansowanych technologicznie i najnowocześniejszych urządzeń polskiej produkcji. Pacjenci oddychając tlenem, korzystają z urządzenia medycznego posiadającego międzynarodowy atest SYSTEMU CIEKŁEGO TLENU W URZĄDZENIACH SŁUŻBY ZDROWIA DO CELÓW TLENOTERAPII.
 • Tlenoterapia hiperbaryczna ma pozytywny wpływ na procesy metaboliczne i regeneracyjne zachodzące w tkance kostnej, chrząstce oraz w mięśniach szkieletowych. Zwiększa zdolność czerwonych krwinek i osocza do przenoszenia tlenu wewnątrz komórek. Umożliwia produkcję i odkładanie kolagenu w tkankach, wspomaga ich odbudowę oraz zmniejsza stan zapalny i wspomaga rewitalizację uszkodzonych tkanek.
 • Większość prac naukowych badających działanie tlenu w leczeniu urazów, potwierdza skuteczność terapii i zaleca stosowanie jest w uszkodzeniach mięśni i ścięgien, obrzękach kończyn i spadku wydolności.
OPINIA 2
– mgr fizjoterapii, masażysta

OPINIA 2

– mgr fizjoterapii, masażysta

"Trafiają do mnie głównie osoby borykające się z przewlekłymi bólami mięśni i stawów. Do niedawna leczenie tych osób było często uciążliwe i długotrwałe. Odkąd jednak wspomagamy naszą rehabilitacje komorą hiperbaryczną w Gabinecie WIECZNIE MŁODZI- ból oraz obrzęk szybko ulegają niwelacji, a czas powrotu do zdrowia znacznie się przyspiesza- mówi Piotr Mika, który również systematycznie korzysta z zabiegów tlenoterapii hiperbarycznej."

U osób korzystających z zabiegów tlenoterapii hiperbarycznej zaobserwowano:

 • redukcję obrzęku
 • zmniejszenie stanu zapalnego
 • zwiększenie dowozu tlenu do tkanek o minimum 25%
 • przyspieszenie wzrostu nowych naczyń krwionośnych
 • wzrost ilości komórek macierzystych w organizmie
 • zwiększenie wydolności organizmu
 • wzmocnienie układu odpornościowego
 • zmniejszenie chronicznego zmęczenia
 • skrócenie czasu gojenia
 • ograniczenie uszkodzeń reperfuzyjnych (przywrócenie krążenia krwi w uprzednio zamkniętym naczyniu krwionośnym) urazu

Wszystko to sprawia, że tlenoterapia hiperbaryczna, zyskuje coraz większe uznanie w środowiskach medycznych jako znakomity środek w leczeniu kontuzji, np. stłuczenia mięśni, skręcenia stawów, naderwania więzadeł, a także jako środek przeciwbólowy redukujący ból i obrzęki oraz hamujący rozwój bakterii tlenowych i beztlenowych w miejscach urazu. Ponadto hiperbaria pomaga odzyskać utracone siły z powodu zmęczenia. Organizm dużo szybciej regeneruje się po wzmożonym wysiłku fizycznym, w którym często dochodzi do wszelkiego rodzaju bólu i dyskomfortu.


OPINIA 3
– fizjoterapeutka, trener personalny / trener fitness

OPINIA 3

– fizjoterapeutka, trener personalny / trener fitness

"Okazuje się, że tlenoterapia hiperbaryczna to obecnie hit, wśród osób dbających o zdrowie oraz zachowanie świetnej sylwetki. Tlen działa dobroczynnie na wiele aspektów funkcjonowania naszego organizmu – w mojej pracy to bardzo ważne."

O wspaniałych właściwościach HBOT wiedzą największe gwiazdy sportu.

Odpowiednie dotlenienie organizmu jest niezwykle ważne u osób uprawiających sport. W trakcie wysiłku fizycznego rośnie zapotrzebowanie na tlen, za pomocą HBOT dostarczymy zwiększoną ilość tlenu, który jest lepiej wchłaniany przez nasz organizm, w ten sposób mocno dotlenimy wszystkie mięśnie i narządy. Są one dobrze odżywione i ukrwione dzięki czemu ich praca jest bardziej wydajna. Ilość rozpuszczonego tlenu w osoczu wzrasta nawet 16-krotnie. Tlenoterapia hiperbaryczna działa jak naturalny doping. Badania udowadniają, że wydolność organizmu u sportowca wyczynowego może się zwiększyć nawet o 10%.

„W 2006 roku Światowa Agencja Antydopingowa w komisji etyki orzekła, że komory hiperbaryczne zwiększają wydolność organizmu. Jednocześnie komitet wykonawczy powstrzymał się od dodania ich do listy zakazanych substancji i metod.”

Terapii hiperbarycznej używa wiele gwiazd filmowych i sportu aby utrzymać młody wygląd oraz maksymalną sprawność organizmu. A wśród nich są miedzy innymi: Robert Lewandowski, Cristiano Ronaldo, LeBron James, Madonna, Katy Perry, Naomi Cambell.

*Źródło internetowe:
https://www.tlenoterapia-wroclaw.pl/zastosowanie-tlenoterapii-hiperbarycznej-sporcie/